تبلیغات
همه - درخواست 14 نماینده کنگره آمریکا از اوباما برای تسهیل کمک به زلزله زدگان ایران


همه چیز ، همه جا ، برای همه

درباره وبلاگ:


آرشیو:


آخرین پستها :


پیوندها:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:


> +
وبلاگ
+

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

+

نمایشگر آمار آلکسا

+
 • کد نمایش افراد آنلاین
 • + +

  Admin Logo themebox

   

  image

  در این نامه به اوباما یادآوری شده که جورج بوش رییس جمهوری سابق آمریکا در جریان زلزله بم در سال 2003 برای مدت چند ماه با صدور مجوز زمینه کمک شهروندان آمریکا و ایرانیان مقیم آمریکا را فراهم کرد.

  جمعی از نمایندگان کنگره آمریکا از دو حزب دموکرات و جمهوریخواه از رییس جمهوری آمریکا خواستند تا برای کمک به زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی در ایران  قوانین تحریم این کشور را به طور موقت تسهیل کند.

  به گزارش وفا و به نقل از عصر ایران 14 نماینده کنگره آمریکا به رهبری دنیس کوسینیچ ( نماینده دموکرات
  ایالت اوهایو) با ارسال نامه ای به باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا از وی خواستند تا برای تسهیل در امر کمک رسانی به آسیب دیدگان زلزله در ایران ، یک مجوز   کلی صادر کند.

   در این نامه با اشاره به قانون تحریم های ایران و تاکید بر این مساله که برای کمک (نقدی) به ایران باید از دولت آمریکا مجوز اخذ شود ، به اوباما یادآوری شده که جورج بوش رییس جمهوری سابق آمریکا در جریان زلزله بم در سال 2003 برای مدت چند ماه با صدور مجوز زمینه کمک شهروندان آمریکا و ایرانیان مقیم آمریکا را فراهم کرد.

  امضا کنندگان این نامه تاکید کرده اند که وضعیت فعلی رابطه با ایران و برنامه اتمی این کشور نباید مانعی در راه کمک های انساندوستانه به مردم این کشور ایجاد کند.

  دولت آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که شهروندان آمریکایی می توانند بدون اخذ مجوز برای آسیب دیدگان از زلزله در ایران دارو و کمک های غذایی بفرستند.

  با این حال بسیاری از ایرانیان مقیم آمریکا می گویندبا توجه به نبود نیاز خاص به دارو و مواد غذایی آنها مایلند کمک های نقدی به هموطنانشان بفرستند که ارسال این کمک های نقدی با توجه به تحریم های مالی و بانکی آمریکا و اروپا علیه ایران امکان پذیر نیست.

  دفتر کنترل سرمایه های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا در واکنش به فشار ایرانیان مهاجر در این کشور اعلام کرده که این دفتر در شرایط اضطراری کنونی برای بررسی مجوز کمک های نقدی ،اولویت قایل خواهد شد.

  کدخبر : 8745
  منبع :   خبرگزاری بین المللی وفا  + + + اوقات شرعی + نمایش تاریخ
  +