همه چیز ، همه جا ، برای همه

درباره وبلاگ:


آرشیو:


آخرین پستها :


پیوندها:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:


> +
وبلاگ
+

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

+

نمایشگر آمار آلکسا

+
 • کد نمایش افراد آنلاین
 • + +

  Admin Logo themebox

   

   

  یکشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۳۶
  بعد از زمین‌لرزه چهارشنبه‌شب در استان مازندران، زلزله‌های متعددی در استان‌های نزدیك به تهران طی دو روز گذشته رخ داد.
  به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، موسسه ژئوفیزیك دانشگاه تهران، شدت زلزله چهارشنبه‌ گذشته ساعت ۲۰ و ۳۸ دقیقه در مازندران را ۵ ریشتر اعلام كرده و محل وقوع آن را مرزی‌كلا از توابع این استان عنوان كرده است.

  این زلزله چهارشنبه‌شب در مناطقی از تهران بخصوص در شرق و تاحدودی در غرب پایتخت نیز احساس شد.

  طبق اعلام موسسه ژئوفیزیك بعد از این زلزله، طی سه روز گذشته استان مازندران ۸ بار لرزید كه دامنه شدت زلزله‌ها بین ۵/۲ ریشتر تا ۴/۳ ریشتر بوده است.

  همچنین از بعد از زلزله ۵ ریشتری مازندران تا ظهر دیروز، استان‌های قزوین، سمنان و اصفهان نیز با زمین‌لرزه‌های مكرر روبه‌رو شده‌اند.

  به‌طوری‌كه طی این مدت در استان سمنان ۴ زمین‌لرزه به ثبت رسیده كه بزرگ‌ترین آن ۷/۲ ریشتر گزارش شده است. در استان قزوین نیز دو زمین‌لرزه به ترتیب در آبگرم و آوج رخ داده كه به ترتیب ۲/۴ ریشتر و ۷/۲ ریشتر بزرگی آنها بوده است.

   صبح دیروز نیز دو زمین‌لرزه به ترتیب در استان سمنان حوالی ساعت ۱۱ صبح و استان اصفهان حوالی ظهر رخ داد كه شدت این دو زمین‌لرزه ۵/۲ ریشتر و ۹/۲ ریشتر بوده است.

  همه این زمین‌لرزه‌ها در حوالی استان‌ تهران به وقوع پیوسته در حالی كه در تهران طی روزهای اخیر، زمین‌لرزه‌ای در مقیاس آنچه در اطراف آن اتفاق افتاده، رخ نداده است.

  این در حالی است كه چند هفته پیش، خرد‌لرزه‌هایی در شهرهای شرقی استان تهران رخ داد و باعث شد استانداری تهران كمیته‌ ویژه‌ای برای زلزله احتمالی تهران تشكیل دهد.
  کد مطلب: 75202

   

  منبع : افکارنیوز
  + + + اوقات شرعی + نمایش تاریخ
  +