تبلیغات
همه - زلزله 4.5 ریشتری اسفراین را لرزاند


همه چیز ، همه جا ، برای همه

درباره وبلاگ:


آرشیو:


آخرین پستها :


پیوندها:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:


> +
وبلاگ
+

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

+

نمایشگر آمار آلکسا

+
 • کد نمایش افراد آنلاین
 • + +

  Admin Logo themebox

   

  جمعه ۱۸ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۲۵
  سه زمین لرزه پیاپی در حالی اسفراین را لرزاند که قدرت بزرگترین این زمین لرزه ها 4.5 ریشتر ثبت شده و موجب ترک خوردگی برخی منازل مسکونی شده است.
  به گزارش مهر، وقوع سه زلزله پی در پی در ساعت ۲۰ و ۴۵ دقیقه ۴۰ ثانیه و ۲۳ و ۳۴ دقیقه ۳۳ ثانیه پنجشنبه شب و یک و ۳ دقیقه ۱۵ ثانیه بامداد جمعه حوالی شهرستان اسفراین را به لرزه در آورد.

  بر اساس شواهد، شدت زمین لرزه مردم را وحشت زده کرد و اسفراینی ها از وحشت تکرار مجدد زمین لرزه خانه های خود را ترک کرده بودند و به خیابانها آمده بودند.

  زمین لرزه ساعت ۲۳ و ۳۴ دقیقه و ۳۳ ثانیه بجنورد مرکز استان خراسان شمالی را نیز لرزاند.
  محمد محدزاده، فرماندار اسفراین در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: وقوع زمین لرزه بر اساس گزارشهای رسیده تاکنون موجب فروریختن یک خانه خالی از سکنه و ترک برداشتن دو منزل مسکونی در روستای "امین آباد" از توابع دهستان "دامن کوه" در پنج کیلومتری این شهر شده است.

  رئیس جمعیت هلال احمر اسفراین نیز به خبرنگار مهر اظهارداشت: گروههای امداد و نجات هلال احمر بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه به روستای امین آباد اعزام شدند که خوشبختانه نیازی به هیچ اقدامی نبود.

  علی کمایستانی اظهارداشت: شب گذشته تیمهای هلال احمر برای هرگونه کمک رسانی در حالت آماده باش کامل بودند.

  بر اساس این گزارش مردم این شهرستان از نیمه شب گذشته از ترس مجدد زمین لرزه به خیابانها و داخل پارکها و بلوارهای شهرستان آمده بودند و در حالی که چادر های مسافرتی بر پا کرده بودند عده ای نیز در کنار آتشی که افروخته بودند سپری می کردند و جمع کثیری نیز در داخل خوروهای روشن خود شب را سپری کردند.

  مرکز این زمین لرزه بر اساس گزارش مرکز زلزله نگاری قوچان وابسته به مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران به طول و عرض جغرافیایی ۳۷.۱۵ و ۵۷.۵۸ درجه واقع در شمال شرقی ایران در حوالی اسفراین بوده است.
  کد مطلب: 67695

  منبع : افکارنیوز
  + + + اوقات شرعی + نمایش تاریخ
  +